Jak bude vypadat můj pokoj s hvězdičkami ze Spaceglo.cz na stropě ve dne a jak v noci?

Ve dne je strop prakticky stejný, jako by byl bez hvězdiček. Hvězdičky Spaceglo™ mají jemný nádech do žlutozelena, při zkoumání stropu je tedy lze spatřit, avšak v žádném případě nepůsobí rušivě. Ve dne je tedy strop s hvězdičkami v podstatě bílý (popřípadě jiné barvy) a po setmění se rozzáří neskutečně reálnou hvězdnou oblohou.
Pokoj s hvězdičkami ze Spaceglo.cz na stropě během dne

Pokoj se svítícími hvězdičkami ze Spaceglo.cz v noci

 

Musím hvězdné nebe "dobíjet" externím zdrojem světla, například lampičkou nebo UV lampou, aby mi hvězdy na stropě svítily ještě lépe a déle?

Ne, naše hvězdičky a ostatní Spaceglo™ produkty jsou vyrobeny z nejkvalitnějších pigmentů technologií DomeGlow™, díky níž se nám podařilo maximalizovat dobu svícení hvězdiček až na 12 a více hodin s neobyčejně jasným svitem a téměř totožným efektem jako u opravdové hvězdné noční oblohy, kterou všichni tak milujeme. Pro dobití energie, která se v průběhu noci z hvězdiček uvolňuje v podobě magického svitu, zcela postačuje denní světlo v pokoji, případně sluneční svit. Pokud hvězdičky dobijeme (nasvítíme) lampičkou, naše hvězdné nebe se pouze "dobije" rychleji. Nikoliv lépe, ani tím nedocílíme nikterak dramaticky delšího dosvitu (ten je i bez umělého nasvícení naprosto dostačující :-))  

Odpovídají fotografie hvězdiček na stropě na vašich stránkách realitě?

Bohužel ne zcela… Na fotoaparát nejsme schopni zachytit hvězdné nebe ve své skutečné kráse a majestátnosti (faktor barevného rozlišení monitoru počítače nebo displeje mobilního telefonu pomíjíme)… Tedy, realita je mnohem krásnější! Velice nás mrzí, že vám neumíme prostřednictvím fotografie přinést skutečný zážitek z hvězdného nebe nad hlavou. Ač jsme z našeho fotoaparátu vyždímali maximum, naše fotografie hvězdiček v potemnělé místnosti mají přesto pouze ilustrační charakter, nikoliv však reálnou vypovídající hodnotu, odpovídající skutečnému kouzlu hvězdného nebe Spaceglo™.  

Musím pozorovat hvězdičky ve zcela temné místnosti?

Zcela jistě ano. Stejně jako pozorování skutečných hvězd i hvězdičky na stropě vaší ložnice vyniknou nejlépe v absolutní tmě. Pro dosažení maximálního efektu hvězdami poseté noční oblohy na stropě ložnice je opravdu důležité co možná nejvíce pokoj zatemnit. To znamená zatáhnout žaluzie, popřípadě spustit okenní roletu, kdo má závěsy, je dobré jimi okna zakrýt. Jakékoliv světlo v místnosti totiž narušuje jemnou záři hvězd. To se týká například i ambientních orientačních  světýlek do zásuvky nebo zářících led diod u elektronických zařízení, jako je domácí elektronika apod. Pokud je takového "světelného smogu" v místnosti minimum, nechtěný efekt na kvalitu sledování hvězdného nebe je minimální a takřka zanedbatelný. Je-li ale vaše místnost osvětlena lampou z ulice a v dětské místnosti svítí "věčné světýlko", zcela jistě nikdy nedosáhnete dokonalého zážitku. Nesmíme také zapomínat na to, že naše oči si při přechodu z osvětlené místnosti do tmavé (stejně tak i nějaký ten čas po zhasnutí světel), musí temnotě přivyknout, aby byly schopny vnímat všechny nepatrné zdroje světla v místnosti. Tento proces přivykání očí na tmu může trvat i několik minut! Po tuto dobu je více než pravděpodobné, že některé, zejména ty nejmenší hvězdičky, vaše oči vůbec nepostřehnou. Během krátké chvíle se ovšem receptory na sítnici oka přeorientují na tmu a vy spatříte vaši soukromou noční oblohu v celé své kráse :-)  

Co když budu chtít pokoj vymalovat? Mohu přemalovat strop i s hvězdným nebem?

Můžete cokoliv (je to váš pokoj, vaše volba), ale hvězdičky, při jejich přemalování barvou, vám už k příjemnému usínání zářit nebudou... Doporučujeme proto strop vymalovat ještě před aplikací hvězdiček.  

Jak je složité hvězdičky ze stropu odstranit?

Díky použité technologii naše hvězdy ze stropu nepadají (což se rozhodně nedá říci o levných plastových hvězdiček z Číny), nicméně budete-li z jakéhokoliv důvodu chtít hvězdné nebe Spaceglo™ z vašeho stropu odstranit, není na tom nic složitého. Jednoduše vezměte do ruky něco, čím můžete hvězdičky seškrábnout (škrabka, nůž, špachtle). Lze to i nehtem! V tomto případě, budete-li opatrní, můžete hvězdičky přelepit na jiné místo, do jiné místnosti.  

Jakou barvu musí mít strop místnosti, aby hvězdičky nejlépe vynikly a svítily tak, jak jsou navrženy?

Naše hvězdičky svítí vždy tak, jak mají (pokud nejsou přemalovány barvou nebo pokryty stoletým prachem. Na barvě podkladu (stropu) v podstatě příliš nezáleží. Protože jsou naše hvězdičky za denního světla velice světlé, téměř bílé, nebudou na bílém stropě během dne téměř vidět. Jednoduše splynou s bílým podkladem. Také záře kolem hvězdiček v noci bude maličko výraznější. Na druhou stranu je černý nebo velmi tmavý strop v noci přece jen o kousek blíže barvě hlubokého vesmíru. Díky technologii DomeGlow™ ale naše hvězdné nebe funguje na všech barvách stropu, bílém nebo černém...  

Někde jsem slyšel, že když pro nasvícení použiji UV lampu (black light) je efekt dobíjení hvězdiček účinnější, než dobíjení obyčejnou žárovkou

Pokud pomineme fakt, že opravdu není potřeba žádného dalšího světelného zdroje než je světlo denní pro dobití hvězdného nebe, můžeme říci, že UV lampa je účinným zdrojem energie pro naše produkty. Tím je ovšem i halogenová žárovka, LED žárovka a v neposlední řadě i obyčejná žárovka.  

Zdá se mi, že některé hvězdičky, které jsem obdržel v balení září trochu méně, než ostatní. Jak je to možné?

To je záměr! Na obloze také nevidíte zářit všechny hvězdičky stejně jasným svitem. Námi vyvinutá technologie DomeGlow™ umožňuje dosáhnout maximálně realisticky vypadající hvězdné oblohy na stropě vašeho pokoje a díky optimálnímu dávkování pigmentu v jednotlivých hvězdičkách mohou některé hvězdy svítit "více" zatímco jiné září "méně". V podstatě se jedná o to, že té pravé magie hvězdného nebe dosáhneme pouze maximálním možným množstvím kombinací velikostí, síly vyzařovaného jasu a poměru barev pigmentů. V temnotě vaší ložnice budou všechny hvězdy, velké i ty nejmenší, nezářivější i ty, které poblikávají slaboučkým světlem, vytvářet v jednotné harmonii realistický pohled do hlubin vesmíru.  

Co je vlastně technologie DomeGlow™, kterou používáte?

Všechny naše svítíí hvězdičky na strop vyrábíme technologií DomeGlowTechnologii DomeGlow™ jsme vyvinuli k dosažení zdánlivě nemožného... Naším cílem bylo přinést do vašich ložnic, dětských pokojů, hotelových pokojů atd. co možná nejrealističtější hvězdné nebe. DomeGlow™ technologie spočívá v kombinaci několika proměnných, kterou jsme tříbili několik měsíců. Po mnoha pokusech a omylech jsme jasně definovali přesné množství a barevný poměr pigmentů, optimální hustotu báze pro míchání pigmentů, extra adhezivní podkladový materiál pro aplikaci barvy a v neposlední řadě i způsob jak vytvořit polosférický tvar hvězdiček (tvar dómu neboli kupole - anglicky "dome", odtud tedy název DomeGlow™; "glow" znamená v angl. jazyce záře nebo zářit, žhnout, planout...).  

Jak pevně hvězdičky drží na stropě? A drží na jakémkoliv povrchu?

Pevně, opravdu pevně. Pokud se dodrží jednoduché pravidlo při lepení hvězdiček (tedy pevně na půl sekundy přitisknout každou hvězdičku lepivou plochou ke stropu), nestává se, že by se hvězdičky svévolně ze stropu odlepily a proměnily se v padající hvězdy. Strop nesmí být zaprášený a nesmí mít hrubou texturu, což jsou v podstatě jediná dvě pravidla úspěšné aplikace. Naše hvězdné nebe bude zcela bezpečně držet na 99,99% stropů s běžnou výmalbou. Pro ty, kdo mají rádi svůj vlastní pocit jistoty doporučujeme přestříkat strop s již nalepenými hvězdičkami nějakým fixativem, například bezbarvým lakem na vlasy.  

Může hvězdné nebe, respektive záře hvězdiček, meteorů nebo Měsíce a planetek negativně ovlivnit kvalitu spánku?

V žádném případě! Hvězdičky se na vašem stropě třpytí stejným způsobem, jako na skutečné noční obloze. Jemně a nevtíravě. Když zavřete oči, žádnou záři nevnímáte.  

Může mít hvězdné nebe na stropě mé ložnice nebo dětského pokoje i nějaký jiný užitek, než že je jen krásné a hezky se na něj dívá?

Samozřejmě. Z naší zkušenosti a na základě zkušenosti našich zákazníků s naprostou jistotou tvrdíme, že naše hvězdné nebe a stovky nebo tisíce mžurkajících hvězdiček působí neuvěřitelně relaxačně na lidskou psychiku. Pokud chcete účinně zklidnit svou mysl, tudy vede cesta. Hvězdičky na stropě vás budou hladit na duši tak dlouho jak budete chtít, nebo dokud neusnete. Spousta našich zákazníků tvrdí, že hvězdné nebe na stropě dětského pokoje dokázalo naprosto odbourat strach dětí ze tmy a bubáků. Naopak, děti se konečně začnou těšit do postýlek a, dle slov našich zákazníků, je spánek jejich dětí s hvězdičkami na stropě mnohem klidnější a vyrovnanější. Ranní vstávání do školky nebo do školy je tudíž daleko méně násilné. Hvězdičky najdou své uplatnění i pro jiné účely než je samotná noční obloha. Z hvězdiček stejné nebo podobné velikosti můžete tvořit obrazce, jako je například srdce nebo smajlík, můžete také "napsat" ve tmě svítící vzkaz nebo jméno. Když polepíte hvězdičkami lampičku nebo její stínidlo, po zhasnutí bude lampička i nadále jemně svítit a decentně osvětlovat prostor u postele. Jednotlivé větší hvězdičky také dobře poslouží jako orientační body v prostoru, například jako svítící body na vypínačích světel.  

Jaký je rozdíl mezi svítícími hvězdičkami a hvězdičkami (nejčastěji bývají pěticípé) z hračkářství

Je to jako noc a den. Černá a bílá, nebe a dudy... Levné hvězdičky z hračkářství jsou levné prostě proto, že nesvítí tak, jak by člověk očekával. Je to levný plast, do kterého je přimíchána troška nekvalitního pigmentu. Co dodat... za pár minut po intenzivním nasvícení jednoduše pohasnou. I v okamžiku největší záře však s reálným hvězdným nebem nemají zhola nic společného. Každý náš zákazník, který má srovnání je šokován, jak diametrálně odlišný je zážitek s našimi hvězdičkami na stropě proti levným hvězdičkám z hračkářství. Hvězdné nebe Spaceglo vypadá naprosto skutečně, kdežto placaté plastové pěticípé hvězdy jednoduše nefungují.  

Srovnání svítivosti a dosvitu hvězdiček ze Spaceglo.cz a čínské konkurence z hračkářství

Jaký je rozdíl mezi naším hvězdným nebem v krabici a svítícími hvězdami, ručně malovanými na stropy pokojů uměleckým malířem?

Naše svítící hvězdičky na strop jsou vyráběny ručně technologií DomeGlow™ (3D polosférický tvar hvězdiček), zatímco na strop malované hvězdy většinou splynou s povrchem/rovinou stropu, jsou více či méně ploché a díky tomu nikdy nedosáhnou realismu opravdové noční oblohy. Naše hvězdičky kolem sebe vytvářejí, díky svému tvaru, jemnou světelnou auru, přesně tak, jako skutečné hvězdy. Kvalita malovaných stropů se liší od jednotlivého malíře. Může být mizerná, ale také vynikající. Namalované hvězdné nebe na stropě tedy může vypadat skvěle, ale také amatérsky... Naše hvězdné nebe v krabici je ale vždy stejně 100% kvalitní. Ručíme za nejvyšší kvalitu výroby! Na samotné aplikaci na strop se již nedá nic pokazit, budete-li se držet našich jednoduchých pokynů. Rozdíl v ceně mezi naším hvězdným nebem v krabici a malovaným stropem je vskutku drastický. Náš hvězdný kit stojí zlomek ceny práce malíře hvězd na strop, jak můžete vidět níže v hrubém cenovém srovnání. V levém sloupečku jsou ceny za hvězdné nebe v krabici ze Spaceglo.cz a v pravém sloupci jsou orientační ceny malíře hvězdné oblohy na stropy (ceny jsou volně dostupné a ověřitelné na internetu). 

 
Orientační cenové srovnání:  

Hvězdičky Spaceglo™ (cena cca 110Kč/m²)

990,-/6m²
1490,-/12m²
1990,-/18m²
2490,-/24m²

Malované hvězdy na strop (cena cca 550-700Kč/m²)

cca Kč3500,-/6m²
cca Kč6500,-/12m²
cca Kč10000,-/18m²
cca Kč13500,-/24m²

Namalujete mi na strop dětského pokoje svítící kosmickou raketu?

Ne, bohužel... Nemáme ambice vytvářet složité svítící obrazy a malby nebo obrázky raketoplánů, to je doména kvalitního profesionálního malíře hvězd